Екран ноутбука, а точніше його матриця – одна з самих вразливих компонентів. Пошкодити матрицю дуже легко, ремонт частіше не можливий, а заміна матриці доволі затратне діло. Матрицю часто розбивають в транспорті, падаючими предметами, ударами по кришці. Частою причиною безповоротньої втрати матриці стають предмети, які забувать на клавіатурі при закриванні кришки ноутбука.
Менш критичні сліди експлуатації матриці – це царапини, тріщинки на поверхні, також є такий нюанс, як “мертві” пікселі – точки що світяться. При роботі прикладних програм, наприклад з текстом, вони зазвичай не мішають, але варто запустити гру чи фільм в темноті, як зарапини і пікселі починають відволікати і дратувати. Приходиться проводити заміну матриці на нову.
Розглянемо основні види несправності матриці. Якщо матриця темна, хоча лампа підсвітки горить, то проблема може критися в шлейфі або ж в самій матриці. Є невелика вірогідність, що це пов’язано з відеокартою. Це не складно перевірити – достатньо підключити до ноутбука звичайний монітор. Якщо на ньому є зображення, то більше всього діло не у відеочіпі. Далі проводимо діагностику шлейфа та його роз’єму.
Замість зображення матриця може заливати молочно-білим кольором, що зв’язано з перекосом шлейфа в роз’ємі або з несправністю шлейфа. Треба розібрати ноутбук і перевірити контакт шлейфа або спробувати замінити його. Якщо не допомагає, значить проблема в матриці.
Ремонт матриці, коли зображення ледь видно
Найчастіший випадок звернень щодо поломки екрану – це коли зображення ніби є, але його слабо видно. Винна лампа підсвітки. Причина, по якій вона не працює, може критися в інверторі чи в лампі підсвітки.
Інвертер це пристрій для перетворення постійного струму в змінний із зміною напруги, контра на виході може бути 1.5кВ. Пробувати самостійно відремонтувати інвертер, не маючи навиків – це ризикувати як мінімум, подальшою роботою ноутбука, і саме головне, власним здоров’ям. Ремонт інвертера зводиться до заміни мікросхеми чи заміни самого інвертора.
Проблема може бути і в самій лампі – вона може закоротити, перегоріти. Можливо бути діло і в живленні лампи. Заміна лампи пов’язано із збіркою-розбіркою матриці, а це достатньо складний процес. Побічним ефектом може бути не рівномірна підсвітка, розводи, та пошкодження самої матриці зі сторони шлейфа.
Спотворене зображення
У випадках спотвореного зображення, артефактів не спішіть шукати нову матрицю – заміна може не допомогти. Біда в чіпі відеокарти чи відеопам’яті. Щоб взнати точно, здавайте нам ноутбук на діагностику. Виявимо причину несправності і здійснимо ремонт ноутбука.
Вартість послуг
|